Nově

zobrazit: vše | události | zápisník

zpět

06. 08. 2014 Developeři nám píší

Pane Putno,

pouze stručná reakce na Váš příspěvek http://www.lidovky.cz/putna-jak-spasit-developera-dps-/nazory.aspx?c=A140711_202025_ln_nazory_hm

Že bylo metro Národní třída uzavřeno kvůli kšeftu jednoho developera, na to jste přišel kde? Byl jste tam někdy předtím? Viděl jste polorozpadlé prostředí vestibulu metra s válejícími se bezdomovci a čilým životem dealerů drog? Víte, že nový projekt, který tam vyrůstá, tak vytváří nový veřejný prostor, plně funkční k potřebám obyvatel, včetně nového náměstí a napojení na systém městských pěších zón centrální části Prahy 1?

Víte, že naši společnost investiční pozemek a následné náklady na výstavbu vestibulu metra přišly na 600 milionů korun?

Shodou okolností mohu něco říci i k domu na Václavském náměstí, protože v něm sídlíme – Že by byl zdravý a krásný, na to jste přišel kde? Byl jste tu někdy?

Proč by developeři měli dávat peníze organizacím typu Klub za Starou Prahu? To jako nabádáte ke korupci? Víte, že tyto zločinecké organizace spolu s dalšími jako Děti Země atd. se nabourávají do všech povolovacích řízení pouze se záměrem přetavit vydírání developerů ve výnosný byznys? To jim tedy radíte pěkné věci. Doufám, že nikdo z Vašich studentů nebude nikdy nikde zastávat nějakou významnější pozici, protože takové názory upopředit v české společnosti znamenají její definitivní zkázu!

Na druhou stranu, kdo nic neví tak učí, a tady to platí nejspíše dvojnásob. Proč lžete lidem, tomu opravdu nerozumím. Vaši práci považuji za ultimativní a neprofesionální zlo. Myslím, že jste obchodník a překupník s informacemi a tvůrce grandiózních a virtuálních realit. Chcete-li zjednodušeně řečeno – lhář!

Stydím se za to, že české vysoké školství má takové pedagogy, protože po přečtení Vašeho příspěvku stále více nabývám přesvědčení, že literární historik, kritik a pedagog je natolik zprofanované, že patří mezi nadávky, zloděje akademického prostoru, vymývače mozků, falšovatele informací, podpláceče veřejnosti, vrahy české společnosti, velelháře.

S pozdravem
Jan Burian,
tiskový mluvčí a ředitel komunikace Czech Property Investments, a.s.

(30.7.2014)

Pane Putno,

pokud jste četl email pozorně, tak jste byl emailem osloven jmenovitě, čili email byl adresován osobně Vám. A pokud toto nebylo zřejmé, pak jste si jistě přečetl informaci za elektronickým podpisem, tedy že komunikace je důvěrná a je určena pouze jejímu adresátovi. Nerozumím tedy, proč email zveřejňujete a postupujete dále, tím spíše proč jej vydáváte za oficiální prohlášení developera? Ničím takovým tento email rozhodně nikdy nebyl, odkazuji jen na důvěrnou adresnou reakci směrem k Vám, jakým způsobem jste se Vy veřejně o developerech vyjádřil. Chápu, že chcete lacině zaútočit na developery a v tomto případě jste si za terč určil mne, ale to Vám nevyjde. Každý člověk si udělal úsudek z prvotní příčiny, tedy Vašeho veřejného článku. Ať si o tomto Vašem kroku mohu myslet cokoliv, očekávám nyní, že email ze všech míst, kam jste jej umístil, odstraníte.

S pozdravem

Jan Burian

(5.8.2014)